האתר של
שושנה ויג
 
 
אודות
 
כאחת הכותבות הוותיקות באינטרנט לא היה לי מעולם אתר רציני משלי, התארחתי בבמות רבות: הפורטל לשוויון זכויות ולצדק חברתי, מחלקה ראשונה, אי-מגו. באתר ספרשת תוכלו, גולשים יקרים, לקרוא ממיטב היצירות שלי: מאמרי ביקורת, כתבות אודותיי. באתר גם קבצי קול בהם תוכלו להאזין לשירים ששודרו ברדיו וכן ראיון רדיו שנערך עמי עם צאת ספרי האחרון “תבואת השיגעון”.
תמונות מהאלבום הפרטי והזמנה לכתוב בספר האורחים שלי!
ניתן להזמין יצירותיי:
- דרך העיניים שלי (רומאן)
- חגיי ועונותיי (רומאן)
- תבואת השיגעון (שירים)
 
 
 
 
 
אתרים מומלצים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27 באוגוסט, 2007
אמנות השירה כתבואת השיגעון
 
בלפור חקק
 
על שיריה של שושנה ויג  (שושנה ויג, "תבואת השיגעון", הוצאת צור אות, ירושלים 2006)
 
 
 
"ואני אהיה שיכורת חלום", כך כותבת שושנה ויג בשיר "תבואת השיגעון" הפותח את ספרה הנושא אותו שם. דומה שזו התפיסה הפואטית של הספר כולו. השירה נתפסת כמצב של שיכרון, של שיגעון, של פריצת גבולות השפיות. והשירים הם תוצר הרגעים הללו, השירים הם תבואת השיגעון.
 
השירה כהיפעמות מתמדת
 
הספר פותח בסיפור מוטו של רבי נחמן מברסלב על...(כמובן!) תבואת השיגעון. סיפוריו של רבי נחמן מברסלב צופנים בתוכם סמליות והם עוסקים
 קרא עוד    
 
5 במאי, 2006
תבואת השיגעון / שושנה ויג
 
מנחם מ. פאלק
 
עד לאחרונה הכרנו את שושנה ויג דרך מאמריה וראיונותיה באינטרנט בנושאי ספרות, חינוך וחברה. אך מי שהעמיק לחקור, ידע שהיא עצמה פרסמה רומנים. לאחר פרסום שני רומנים, "דרך העיניים שלי", (2000), ו"חגיי ועונותיי" 2002, התפנתה שושנה ויג בימים אלו, והפתיעה אותנו בספר שירים.  
 
ספר זה, "תבואת השיגעון" הוא ספר שירה ראשון שלה, אם כי פרסמה שירים גם בעבר. זהו ספר לירי, רובו ככולו שירי אהבה, רומנטיקה במיטבה. יש בו דימויים והשפעות  משירתה של יונה וולך מחד, ושל אגדות וספרי ילדים (כמו הנסיך הקטן
 קרא עוד    
 
8 באפריל, 2006
כתבה לא אובייקטיבית על שושנה ויג
 
בלפור חקק
 
לקראת שנת הלימודים החדשה: מורה מסוג אחר!
 
 
לשושנה ויג יש חולשה לכתוב על סופרים ומשוררים. שושנה ויג כותבת עליהם מתוך סקרנות אינטלקטואלית, מתוך רגישות לכתיבתם ומתוך אהבת המלים. כאחד המשוררים, ששושנה כתבה עליהם החלטתי לכתוב עליה ולהציג את דמותה המיוחדת לקוראים שמכירים אותה מן הצד האחד של המתרס: "כותבת על אחרים". הפעם שושנה היא אובייקט המאמר שלי, וזוהי באמת כתבה לא אובייקטיבית, כי בעיניי יש לשושנה קסם, שלא רואים אותו בכותרות ובמלים.
 
לפני שנחשוף את שושנה כיוצרת, אני רוצה להזכיר שהיא
 קרא עוד    
 
 
 
        http://www.nfc.co.il/