האתר של שושנה ויג
האתר של
שושנה ויג
 
 
 
 
 
אודות
כאחת הכותבות הוותיקות באינטרנט לא היה לי מעולם אתר רציני משלי, התארחתי בבמות רבות: הפורטל לשוויון זכויות ולצדק חברתי, מחלקה ראשונה, אי-מגו. באתר ספרשת תוכלו, גולשים יקרים, לקרוא ממיטב היצירות שלי: מאמרי ביקורת, כתבות אודותיי. באתר גם קבצי קול בהם תוכלו להאזין לשירים ששודרו ברדיו וכן ראיון רדיו שנערך עמי עם צאת ספרי האחרון “תבואת השיגעון”.
תמונות מהאלבום הפרטי והזמנה לכתוב בספר האורחים שלי!
ניתן להזמין יצירותיי:
- דרך העיניים שלי (רומאן)
- חגיי ועונותיי (רומאן)
- תבואת השיגעון (שירים)
 
 
 
אתרים מומלצים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
24 באוגוסט, 2007
דבי סער / תופרת מילים
 
שושנה ויג
 
 בלב העיר תופרת דבי מילים
 
 
בין שפע ספרי השירה המתפרסמים חדשות לבקרים אי אפשר להתעלם  מנוכחותו של ספר שיריה הצנוע של דבי סער ``תופרת מילים``, שראה אור בהוצאת כרמל לפני כשנה (2006). קריאה בספרה של דבי מגלה קול נשי חדש וייחודי. שירתה רוויה בתמונות נוף עירוניות, תמונות מן המטרופולין של חייה. השער "נוף אורבאני" מזנק כבר בראשית הקובץ. אחר השער השני "קשר דם" וגם השערים השלישי והרביעי "יחסים נזילים" ו"שטח ההפקר". סך הכל ארבעה שערי שירה הנובעים מנבכי נפשה של המשוררת דבי סער.
 
רקמת הספר
 
את
 קרא עוד    
 
18 באוגוסט, 2007
אילן שיינפלד מעשה בטבעת
 
 
שושנה ויג
 
אילן שיינפלד / מעשה בטבעת. הוצאת כתר.
 
למעשה ה"מעשה בטבעת" (כתר, 2007) הוא סיפור שאומר בפרוזה שאין חדש תחת השמש. בסיום הספר חותם הסופר את כל גלגולי העלילה בפסקה אחת שאומרת בשפה עגנונית בשביסית את האמירה הפואטית של הספר. כמו במעשייה או בסיפור העממי מנסה המספרת כנראה, כשקולו של הסופר זועק מגרונה לומר לקורא המזדמן כי אין חידוש רב בסיפור.
 
"שבי, קראי את סיפור הטבעת, וזכרי: הכל אחד. דור חוזר אחרי רעהו. אנחנו הולכות אחרי אמהותינו. הזמן הוא אותו הזמן, ואין הבדל בין מה שהיה לבין מה שיהיה.
 קרא עוד    
 
10 באוגוסט 2007
 
חנה כהן- משוררת לוחמת
 
 
שושנה ויג
 
גברים לא מדברים על זה (נשים כן) / חנה כהן. הוצאת חלונות.
 
למען הגילוי הנאות אני אתוודה יש לי הכרות מוקדמת עם חנה כהן. חנה כהן הייתה הגננת של ילדיי הקטנים בגילאי רשות וחובה בגן ברשות עיריית נתניה. וכל שאני יכולה לומר עליה כגננת אינו רלוונטי לכתבה הנוכחית. איני יכולה לפרט עד כמה הייתה רגישה להתפתחות התאומים שלי, כיצד הקפידה לדרוש מן ההורים ומן הרשויות את מלוא תשומת הלב בעת שהתעוררו בעיות בהתפתחות. איני יכולה לפרט עד כמה אני מלאת הערכה לפעילותה החינוכית. על כך, כנראה, בכתבה נפרדת.
 
על
 קרא עוד    
 
3 באוגוסט, 2007
למלוך בלילך / חיים יחזקאל
 
שושנה ויג
 
 המשורר מתיכון "אביב" בנתניה
 
למלוך בלילך / חיים יחזקאל. הוצאת חלונות / גוונים.
 
לא בקלות אני "מתאהבת" עד טירוף בכתיבה של יוצר אחר. ספרו של חיים יחזקאל, מנהל תיכון "אביב" בנתניה, " למלוך בלילך", ריגש אותי כפי שלא עשה ספר שירה בתקופה האחרונה. נפגשתי עם חיים בערב ספרותי לא כל כך מוצלח ליד הגלריה על הצוק בנתניה. היה זה מפגש מעט מר בו משוררים וסופרים נפגשו כדי להופיע לראשונה בפני קהל מקומי. לא היה קהל לשירה. אוויר קריר עלה מן הים וצינן אותנו. התלהבותי פסה כאשר בשעה היעודה לא הגיע הקהל
 קרא עוד    
 
1 באוגוסט, 2007
הרפתקאות דון והחיות הלבנות / מאיר אשל
 
שושנה ויג
 
 דון גיבור הילדים החדש והחיות הלבנות - מאיר אשל, הרפתקאות דון והחיות הלבנות, הוצאת כוכב, חיפה, 2007
 
א. משחק וספר, עלילה וקלפים-
 
מאיר אשל, הרפתקאות דון והחיות הלבנות. הוצאת כוכב, חיפה, 2007
 
הספר "הרפתקאות דון והחיות הלבנות" / מאיר אשל הוא ספר ייחודי. אם נתבונן בעיצובו נמצא שאין הוא ספר ילדים רגיל. הספר, שמחזיק 104 עמודים, מספר בל"א פרקים את עלילותיו של הילד דון. ניכר שהסופר והוצאת הספרים "כוכב" ניסו לייצר לקהל הקוראים הצעיר ספר ילדים שיש בו גם רגעי הנאה מעבר לחויות הקריאה. על כן,
 קרא עוד    
 
 
אודות הבלוג