האתר של
שושנה ויג
 
 
 
אודות
כאחת הכותבות הוותיקות באינטרנט לא היה לי מעולם אתר רציני משלי, התארחתי בבמות רבות: הפורטל לשוויון זכויות ולצדק חברתי, מחלקה ראשונה, אי-מגו. באתר ספרשת תוכלו, גולשים יקרים, לקרוא ממיטב היצירות שלי: מאמרי ביקורת, כתבות אודותיי. באתר גם קבצי קול בהם תוכלו להאזין לשירים ששודרו ברדיו וכן ראיון רדיו שנערך עמי עם צאת ספרי האחרון “תבואת השיגעון”.
תמונות מהאלבום הפרטי והזמנה לכתוב בספר האורחים שלי!
ניתן להזמין יצירותיי:
- דרך העיניים שלי (רומאן)
- חגיי ועונותיי (רומאן)
- תבואת השיגעון (שירים)
 
 
 
 
 
אתרים מומלצים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8 ביוני, 2006
ראיון עם המשורר יעקב ברזילי
 
שושנה ויג
 
אנשים ששרדו את השואה ואנשים ששרדו מן השואה
 
לפני כשלוש שנים התוודעתי לכתיבתו של המשורר יעקב ברזילי באמצעות שיר שנתקלתי במהלך שיטוט באינטרנט. השיר ``ידידתי הפסנתרנית`` עורר את סקרנותי באשר למשורר, ואכן מידי פעם השתעשעתי ברעיון שיבוא יום בו אכתוב על המשורר ולא רק באמצעות עיבוד דידקטי לשירו הבודד אלא תוך שיחה על כתיבתו.
 
ידידתי הפסנתרנית –יעקב ברזילי
 
ידידתי הפסנתרנית
יושבת היתה מול הפסנתר
ומנהלת רומן
עם אלוהים ועם השטן.
עוד היא עוגבת על הקלידים
הלבנים, נפשה יוצאת
אל השחורים,
כמו
  קרא עוד    
 
1 ביוני, 2006
שירי העיוורון של המשורר ארז ביטון
 
שושנה ויג
 
ראיון לכבוד חג האורים
 
ארז ביטון, אחד המשוררים הבולטים בעשורים האחרונים, נדמה כי נכנס לתוך הקונצנזוס, נדמה כי שירתו הופכת לאייקון תרבותי רב ערך. מעניין היה לגלות כי למשורר רב התהודה יש מכלול שירים מאוד צנוע. בראיון ניסיתי להתחקות אחר הדרך שעשה המשורר משירתו המוקדמת עד לשירתו העכשווית.
 
ביטון נולד ב-1942 באלג`יר להורים יוצאי מרוקו, עלה לארץ ב-1948 וגדל בעיר לוד. בילדותו, בגיל עשר, התעוור כאשר שיחק בחומר נפץ שמצא בשדה. הוא למד ב``בית חינוך לעיוורים`` ובסמינר ליפשיץ בירושלים. השלים
  קרא עוד    
 
15 באוקטובר, 2005
על הספר "אל מקום אחד" / ראיון עם צבי לוז
 
שושנה ויג ובלפור חקק מראיינים את צבי לוז
 
הספר "אל מקום אחד" בהוצאת הקיבוץ המאוחד מכיל מסות פרטיות של הפרופסור צבי לוז, אמריטוס לספרות מאוניברסיטת בר אילן. יש כנראה, משהו בפרופסורים אמריטוס, שיוצאים לפנסיה מאוניברסיטאות בארץ.
 
הם מוצאים פנאי להתעסק בשאלות פילוסופיות שהזניחו בשנות המחקר האקדמי. האמירה האקדמית משנה פניה לאמירות פרטיות. הכותרת הדו משמעית (מקום וגם אל) מרמזת על הטיול שאליו מוזמן הקורא. זהו  מסע בעקבות חיפוש הדרך של החוקר. מרענן לגלות כי אף שהחיים האקדמיים הסתיימו מוצא החוקר זמן
  קרא עוד    
 
8 באוקטוברֿ, 2005
 
מנחם מ. פאלק - תפוח שאינו טבול בדבש ואף על פי כן מתוק
 
שושנה ויג
 
ספר שיריו של מנחם מ. פאלק אינו ספר שירה מזמין. הוא אינו ספר מתחנחן. נהפוך הוא, הוא ספר הקורא תיגר על החברה האנושית רווית הניכור. החברה המאבדת את ערכי הרוח לטובת ערכי החומר.  לא בכדי נקרא הקובץ האחד עשר " שבעה ימים של זעם". ואכן, מנחם מעביר את הקורא בשבעה מדורי הספר כמו בשבעה מדורי גיהנום.  בהחלט פסימי לכתוב על ספרו של פאלק לקראת השנה החדשה. הוא יוצר תחושת אי נוחות בעת הקריאה. אבל מי אמר שהובטח לנו גן של שושנים? הספר שלך אף על פי שאינו טבול בדבש הוא בהחלט התפוח בהתגלמותו. והוא תפוח
  קרא עוד    
 
3 באוקטובר, 2005
בין חיים לבין כתיבה: ראיון עם אילן שיינפלד
 
 
 
שושנה ויג
 
אילן שיינפלד מוכר לא רק כמשורר בעל שם. הוא התגלה גם כעורך ספרותי מוכשר ב``על המשמר``, כשהעיתון עוד היה קיים. הוא פרסם רצנזיות רבות בענייני ספרות ומחקרים מקיפים בכתבי העת הספרותיים. בשנים האחרונות הוא מקדיש את זמנו למשרד יחסי הציבור שהקים ולסדנאות לשירה שהוא מקיים. הוא הקים גם את הוצאת שופרא, שמשמשת בית הוצאה לספרות יפה. הוא דמות מרתקת וגם כתיבתו הספרותית מעוררת עניין. עתה יצא לאור ספרו ``הסדנה לשירה``, שבו הוא מתווה דרך להבנת השירה. הספר מתאים למשוררים, לאוהבי ספרות ולכל שוחר דעת.
 
 
  קרא עוד    
 
 
 
        http://www.nfc.co.il/