האתר של
שושנה ויג
 
 
 
כאחת הכותבות הוותיקות באינטרנט לא היה לי מעולם אתר רציני משלי, התארחתי בבמות רבות: הפורטל לשוויון זכויות ולצדק חברתי, מחלקה ראשונה, אי-מגו. באתר ספרשת תוכלו, גולשים יקרים, לקרוא ממיטב היצירות שלי: מאמרי ביקורת, כתבות אודותיי. באתר גם קבצי קול בהם תוכלו להאזין לשירים ששודרו ברדיו וכן ראיון רדיו שנערך עמי עם צאת ספרי האחרון “תבואת השיגעון”.
תמונות מהאלבום הפרטי והזמנה לכתוב בספר האורחים שלי!
ניתן להזמין יצירותיי:
- דרך העיניים שלי (רומאן)
- חגיי ועונותיי (רומאן)
- תבואת השיגעון (שירים)
 
 
 
 
 
אתרים מומלצים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12 בספטמבר, 2007
 סיכום שנה או השנה שבה מתה הזוגיות
 
 
מאת : שושנה ויג   12/9/2007
 
שנת תשס``ז יוצאת ברגעים אלה מן הדלת הראשית שלנו, וכמו
בדלתות מסתובבות נכנסת בשמחה השנה החדשה - שנת תשס``ח.
וכיצד מקבלים את השנה החדשה? כמובן, בצבע הלבן הוא מראה
הקודש והטוהר
 
``ויאמר יהוה אלהים, לא-טוב היות האדם לבדו. אעשה-לו עזר כנגדו. `` (בראשית ב, יח)
 
``על-כן, יעזב-איש, את-אביו, ואת-אמו. ודבק באשתו, והיו לבשר אחד.`` (בראשית ב, כד)
 
 
חשבון הנפש
 
אנו מקבלים את השנה החדשה ברוח חדשה, בתקיעות שופר ובזעקה שייפתחו שערי שמים עד שבא יום
הכיפורים ובתפילת נעילה גונזים
  קרא עוד    
 
28 באוגוסט, 2007
מורתי, סליחה
 
שושונה ויג
 
עוד כמה ימים תיפתח בשעה טובה ומוצלחת שנת הלימודים: תשס"ח. זוהי שנה נוספת במערכת תובענית וכפוית טובה. לרוב, לא מודים לך אם היית מורה מוצלחת וכמובן, לא רואים בך מישהי שיש לתגמל אותה בהתאם למאמצים שאת משקיעה . אף על פי כן, אני ממשיכה ללמד, אין מפלט מלוח וגיר ואין מפלט מן הצלצול. והכי חשוב אי אפשר להיפרד מן התלמידים שבאים והולכים ואת נשארת צמודה למערכת השעות, צמודה לשרת בית - הספר, צמודה לשכפולים. נזהרת מפני ההנהלה ובוטחת רק בעצמך.
 
האמת, אין לי הרבה חשק לחזור למערכת שלא רואה בי מורה
  קרא עוד    
 
19 ביולי, 2007
כרתים: בילויים בחופש הגדול
 
שושנה ויג
 
 אני מבקשת להמליץ על ביקור בכרתים באי יווני קטן וארוך. יציאה לכרתים היא כמו חזרה בזמן. שבוע ימים נפשנו, בכפר נופש ציורי שהקפיד לשמר את מסורת העבר. הכפר כולו בנוי במתכונת כפר יווני מסורתי קלאסי. הרסונוניסוס ווילג' ליד העיירה הרסוניסוס הוא כפר נופש שאפשר ליהנות בו בדיל של הכול כלול. קראו לכפר הנופש הזה בעבר פאפאנה והייתי צריכה לזכור לומר לנהג המונית שהחזיר אותי מקניית מזכרות בעיירה את שמו הקודם של הכפר. השמחה העיקרית שהייתה לי ולבני משפחתי בחופשה הקצרה, היא הניתוק המוחלט מכל מה שיש
  קרא עוד    
 
22 באפריל, 2007
אבי הגבורה, אבי בין שואה לשכול: עדות של ילד קטן מן השואה
 
שושנה ויג
 
  מוקדש באהבה רבה לאבי יצחק פיינגולד
 
בין יום הזיכרון לשואה ולגבורה לבין יום הזיכרון לחללי צ.ה.ל ופעולות האיבה תמיד יש איזה חוסר שקט בנפשי. ואם יש את נפשי לדעת אני לא מוצאת מנוחה ושלווה, גם הכתיבה לא יכולה למצוא מזור לנפש המתחבטת. יש איזה ריטואל כזה שמנקז הרגשה מאוד לא ברורה וציפייה דרוכה שיעברו הימים האלה. השנה יותר משנים קודמות הרהרתי באבי, יצחק פיינגולד שיבדל לחיים ארוכים, ודווקא בו הרהרתי כיצד עוברים עליו הימים האלה. על מה מהרהר אבי בימים האלה?
 
אבי, אב שכול כבר יותר משלושים
  קרא עוד    
 
27 במרץ, 2007
מחר אני בת חמישים
 
שושנה ויג
 
24.3.07
 
מחר בבוקר אהיה בת חמישים. על פי הלוח הגרגוריאני אני אהיה בת חמישים. זה היום שבו אמי כרעה אותי ללדת בהיותה בת עשרים לפני חמישה עשורים. זה היום שבו אמי קראה אותי שושנה. וכאשר שאלתי אותה בבגרותי מדוע קראה שמי שושנה היא התחמקה מלומר לי שהיה זה על שם סבתי רוזה. היא הסבירה לי שקראה אותי על שם השושנה שפרחה אצלה בגינה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שושנה ויג. שלום כיתה א
 
מחר בבוקר אהיה בת חמישים, אני ששמי כשם סבתי ששמי כשם השושנה שפרחה בגינה, אני ששמי אחד מהשמות הכי נפוצים, אני חוגגת חמישים. ואני מנסה
  קרא עוד    
 
 
 
אודות
        http://www.nfc.co.il/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קרא עוד